Esders GmbH przekroczył przychód 10 milionów euro, odnotowując rekordową sprzedaż po 30 latach od założenia.

Umsatzrekord:
Wirtschaft - Besuch bei Esders GmbH in Haselünne am 30.01.2019.Ein Mitarbeiter in der Produktion des Gerätes mit dem Namen "Olli" am neuen intelligenten selbstentwickelten Arbeitsplatz.

Esders GmbH przekroczył przychód 10 milionów euro, odnotowując rekordową sprzedaż po 30 latach od założenia. Firma zwiększyła swoje przychody w 2018 roku o 8% w porównaniu z rokiem poprzednim. To był dwudziesty kolejny rok naszego rozwoju, a wprowadzenie na rynek dwóch produktów wyznaczających trendy odegrało tu decydującą rolę.

Z okazji 30-lecia firma Esders GmbH świętuje w historii swojej firmy – 10,2 miliona euro. Ta rodzinna firma po raz pierwszy osiągnęła ośmiocyfrową sprzedaż w 2018 roku. „Ciągłe inwestycje i różnorodność produktów to nasze siły napędowe. Są one niezbędne dla rozwoju Esders ”- mówi Bernd Esders, dyrektor zarządzający.

W 2018 r. zainwestowaliśmy ponad 1,2 miliona euro w rozbudowę swojej  głównej siedziby w Haselünne. Firma w dużej mierze pokryła koszty ze środków własnych. „Dzięki temu możemy szybko i niezależnie podejmować decyzje inwestycyjne”, wyjaśnia Esders. Wskaźnik kapitału własnego na dzień 31 grudnia wynosił ponad 90%.

Najobszerniejszym projektem było ukończenie nowej hali o powierzchni 800 metrów kwadratowych

Najobszerniejszym projektem było ukończenie nowej hali o powierzchni 800 metrów kwadratowych. Rozwój przyrządów do pomiaru gazu GasTest delta3 i OLLI w znaczący sposób przyczynił się do wzrostu sprzedaży. Dzięki nim rodzinna firma jest idealnie przygotowana na przyszłość. „Dzięki naszemu wykrywaczowi gazu delta3 GasTest wprowadziliśmy nową podstawę oprogramowania jako platformę dla naszych urządzeń”, wyjaśnia Esders. „Dzięki temu będziemy w stanie łatwiej i szybciej opracowywać produkty w przyszłości”. Jednocześnie Esders realizuje ambitne cele za pomocą gazomierza wielozakresowego OLLI: „Chcemy nie tylko zwiększyć nasz udział w rynku niemieckim, ale także zintensyfikować naszą działalność za granicą. Dolna Saksonia jest obecna od wielu lat na arenie międzynarodowej, szczególnie na rynku chińskim. W 2018 r. międzynarodowy biznes pozostawał na niezmiennie wysokim poziomie.

W celu dalszego postępu badań i rozwoju firma powiększyła również swój zespół programistów.

W 2018 roku doktor fizyki i inżynier elektroniki dołączyli do 17-osobowego zespołu. Wzrosła również łączna liczba pracowników ze 108 w 2017 r. do 112. Obecnie średnia firma zatrudnia 115 osób, z czego ponad 100 w centrali w Haselünne.